Blaty Kuchenne Kamienne • Granitowe • Marmurowe • Z Konglomeratu • Najlepszy Kamienny Blat Do Kuchni • Producent Granitu W Warszawie • Hurtownia Kamienia • Gdzie Kupić Kamienne Blaty Kuchenne? • Cena • Sprzedaż • Artstone

 

blaty kuchenneKuchnia postrzegana jest jako serce każdego domu. Pomieszczenie to jest wyjątkowym miejscem w życiu każdej rodziny – tutaj zazwyczaj odbywa się całe życie familijne. Właśnie w kuchni, która jest newralgicznym miejscem w każdym domu zbierają się wszyscy lokatorzy i spędzają czas na pogaduszkach oraz szykowaniu i konsumpcji wspólnych posiłków. Jest to pomieszczenie, które kojarzy się nam nade wszystko z ciepłem, zapachami oraz serdeczną atmosferą, z racji tego jej poprawne urządzenie jest tak niezwykle ważne.

Kiedy wiemy już, jak ma prezentować się nasza kuchnia, trzeba się zastanowić nad praktycznym jej wymiarem, m. in. doborem odpowiednich blatów kuchennych. Aktualnie istnieje kilka ich rodzajów, różniących się od siebie materiałem, z którego zostały wykonane. Na rynku dostępne są blaty drewniane, ceramiczne, szklane ze stali czy też laminowane. Niemniej jednak od dłuższego czasu największym powodzeniem cieszą się te kamienne – granitowe, marmurowe oraz z konglomeratów kwarcytowych. Blaty kamienne granitowe, z konglomeratu, kwarcytowe, z bazaltu, z kwarcogranitu cechuje przede wszystkim trwałość oraz odporność na działanie szkodliwych czynników takich jak wilgotność czy wysoka temperatura – możemy stawiać na nich gorące naczynia bez obawy ich uszkodzenia.

Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, gdyż nie musimy się martwić podkładaniem dodatkowych desek czy podstawek przy wyciąganiu np. ciasta z piekarnika. Możemy je bowiem postawić bezpośrednio na kamiennym blacie w naszej kuchni, bez obawy, iż pozostaną ślady czy uszkodzenia. Słyną nie tylko ze swojej wytrzymałości, ale również piękna. Tak, są one po prostu piękne bo wykonane z naturalnych materiałów. Najlepiej prezentują się w kolorystyce ciemnej, czerni, granatu, mocnej szarości, lub też jasnej – odcienie bieli, kremowego koloru czy beżu. Struktura niejednokrotnie jest wręcz hipnotyzująca. Zbicie minerałów i kamieni w jedną, idealnie gładką całość, z naturalnym połyskiem i refleksem może pochłonąć obserwatorów. Blaty kuchenne kamienne granitowe, z konglomeratu, kwarcytowe, z bazaltu, z kwarcogranitu znajdą swoje zastosowanie również w małych kuchniach. Wszystko jest po prostu kwestią dopasowania wymiarów, materiału wykonania i kolorów. Wśród niemałego zakresu materiałów na blaty kuchenne kamienne granitowe, z konglomeratu, kwarcytowe, z bazaltu, z kwarcogranitu, wyróżniamy kilka zasadniczych rodzajów kamienia. Granit (granitowe) jest powszechnie znany, podobnie jak marmur. Mało znany są jednak konglomeraty kwarcytowe, więc poniżej parę zdań na ten temat.

 

Masz pytanie? Chcesz znać cenę za metr? Zadzwoń lub napisz do naszego sklepu >>

Parę słów wyjaśnienia: Co to są konglomeraty kwarcytowe?
Konglomerat to w pewnym sensie również kamień… ale nie w zupełności. Konglomerat to zmielony kwarcyt połączony żywicą poliestrową. Dzięki pigmentom możemy uzyskać bogatą paletę kolorów. Do wyboru mamy modele błyszczące, matowe oraz satynowane. Dzięki zastosowaniu rożnych dodatków np.: drobin szkła lub brokatu można uzyskać bardzo ciekawe efekty kolorystyczne i iluminacyjne. Konglomeraty występują (w zależności od producenta) w praktycznie nieograniczonej palecie kolorystycznej.
Inną istotną zaletą konglomeratów kwarcytowych jest ich waga ok. 20% niższa niż podobnej grubości płyt granitowych. Dodatkowo, każdy z producentów zapewnia nas o wysokiej jakości swoich produktów dołączając do swoich wyrobów atesty higieniczne i spożywcze.

Biorąc po uwagę warunki panujące w kuchni dla wielu osób duże znaczenie ma utrzymanie blatów w czystości i pełni blasku. Blaty kamienne granitowe, z konglomeratu, kwarcytowe, z bazaltu, z kwarcogranitu polecane przez nas, są odporne na zadrapania, zaplamienia oraz odbarwienia, a do ich czyszczenia wolno używać zwykłych kuchennych środków. Należy jednak pamiętać, że zarówno granitowe jak i marmurowe trzeba systematycznie impregnować, aby zachował piękny i szlachetny wygląd.

Masz pytanie? Zadzwoń lub napisz do nas >>

Konglomeraty stanowią więc doskonały rozwiązanie dla osób, które chcą mieć kuchnię z kamiennym blatem w nietypowym kolorze np. intensywnej czerwieni, zieleni, czy fiolecie. Dodatkowe refleksy świetlne pojawiające się dzięki stosowaniu odpowiednich materiałów nadają niesamowity wygląd.

Blaty kuchenne kamienne – granit

Blaty granitowe to naturalne wytworzone przez przyrodę piękno. Zaskakujące nieraz swoją kolorystyką, rysunkiem czy teksturą. Decydując się na blat granitowy wprowadzamy do naszego wnętrza element malarski, niecodzienność skrywaną głęboko pod ziemią. Modele granitowe najlepiej sprawdzają się jako blaty kuchenne. Te marmurowe natomiast znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w łazienkach.

Piękno naturalnych blatów granitowych i marmurowych jednak nie ma sobie równych. Doskonale prezentują się one szczególnie w kuchniach o dużym metrażu, gdzie jest możliwość zamontowania większego blatu np. w układzie podkowy, który będzie scalał aranżację, wszystkie meble w kuchni. Oczywiście wykonamy blaty granitowe, z konglomeratu, kwarcytowe, z bazaltu, z kwarcogranitu na wymiar. Jeżeli meble w kuchni planujemy w kolorze jasnym np. białym czy kremowym, wówczas doskonale sprawdzą się ciemne dodatki i ciemny blat kamienny. Całość będzie stanowiła nowoczesne stylowe połączenie. Jednak to wykończenie i dodatki będą stanowiły niejednokrotnie w aranżacji kuchni o właściwym stylu. Ciemny blat kamienny w kuchni np. granitowy, na tle jasnych mebli z klasycznym wykończeniem to połączenie elegancji, klasyki, z nuta nowoczesności.

Przymiotnik granitowe i marmurowe jest pierwszym skojarzeniem z hasłem kamiennych blatów kuchennych czy łazienkowych. Są one powszechnie stosowane, gdy klienci decydują się na kamienny blat i nie bez powodu. Są piękne, wytrzymałe, niezwykłe. Warto również zwrócić uwagę na możliwość montowania blatów marmurowych w łazienkach. W końcu kuchnia, łazienka i sypialnia to pomieszczenia, w których spędzamy najwięcej czasu w domu. Warto więc zadbać o to, aby były urządzone tak, by przebywanie w nich było prawdziwą przyjemnością, nawet jeśli przyjdzie nam szykować przyjęcie rodzinne przez cały dzień w kuchni.

Blaty kamienne granitowe, z konglomeratu, kwarcytowe, z bazaltu, z kwarcogranitu w łazienkach wbrew pozorom są często stosowane, jednak nie są tak widoczne jak w kuchni. Mają zwykle mniejsze wymiary, są w nie wmontowane umywalki i inne sprzęty. Mimo to stanowią bardzo często również kluczowy element w aranżacji wnętrza łazienki, dopełnienie. Są ponadto bardzo wygodne jeśli chodzi o czyszczenie. Błyskawicznie możemy usunąć z nich nawet ciężkie zabrudzenia. Bez problemu mogą być montowane zarówno w dużych łazienkach, jak i tych mniejszych.

Blaty kuchenne kamienne granitowe, z konglomeratu, kwarcytowe, z bazaltu, z kwarcogranitu to marzenie wielu osób, które w przyszłości planują budowę domu lub też gruntowny remont łazienki. Jednak efekty warte są wysiłku. Nasza firma profesjonalnie już od wielu lat zajmuje się nie tylko produkcją kamiennych blatów, montażem, ale również projektowaniem. Dzięki temu nasi klienci mają wszystko zapewnione  w jednym miejscu, nie muszą jeździć pomiędzy projektantem a wykonawcą. Doradzamy najlepsze opcje aranżacji i materiałów, jak również układu blatu i czasu montażu, warianty kolorystyczne. Jasno określamy również czas wykonania zlecenia. Działamy szybko, fachowo, dokładnie i na najwyższym poziomie. Sprawdź zdjęcia blatów w poniższej galerii.

Zapraszamy serdecznie do współpracy. Z nami każda kuchnia będzie absolutnie wyjątkowa. Blaty kuchenne kamienne granitowe, z konglomeratu, kwarcytowe, z bazaltu, z kwarcogranitu to nasza specjalność.

 

 

Blaty kuchenne

Blaty z konglomeratu

polski