Schody Granitowe Warszawa • Schody Wewnętrzne Z Kamienia Naturalnego • Jaki Granit Wewnątrz? • Konglomerat • Gdzie Kupić Schody Granitowe? • Marmur • Producent Granitu W Warszawie • Hurtownia Kamienia • Cena • Sprzedaż • Płyty Granitowe , Blaty Granitowe, Płytki Granitowe Artstone

 

Artstone Schody

Schody wewnętrzne to najbardziej kluczowy element dla designu architektury domowej. Od razu rzucają się one w oczy i to właśnie one robią decydujące wrażenie. Nie ważne jak drogie i luksusowe meble kupimy oraz jak zaprojektujemy ich rozmieszczenie –
i tak każdy będzie patrzył na całe pomieszczenie poprzez pryzmat schodów (często nieświadomie) i albo powie „twój dom robi świetne wrażenie” albo „czegoś tu brakuje” (a najprawdopodobniej sam nie wiedząc o tym, będzie miał na myśli właśnie źle dobrane lub nieładnie zrobione schody).

W ciągu ostatniej dekady schody wewnętrzne w architekturze przestrzeni ponowie nabrały szczególnego znaczenia. Patrząc na zaledwie 5 poprzednich lat częstotliwość nadawania im wyglądu i kształtu na specjalne życzenie klienta wzrosła niemal 23 krotnie!!! O tyle razy więcej architekci otrzymują specjalnych zamówień na konkretny kształt, materiał lub specyficzne ich rozmieszczenie (czyli o tyle razy zmniejszyło się zapotrzebowanie na standardowe schody drewniane). Czasy kiedy schody były tylko pożytecznym narzędziem pozwalającym przemieścić się z jednego piętra na drugie minęły bezpowrotnie. Teraz stają się jednocześnie elementem kompozycji wnętrza i jego najważniejszą dekoracją. Różnorodne kształty stopni i balustrad, a także materiały z których zostają wykonane pozwalają tworzyć we wnętrzu niezwykle oryginalne formy i nadawać pomieszczeniu niebagatelne wyczucie stylu.

Sprawdź cenę i dostępność w naszym katalogu >>

Ostatnio największą popularnością i od setek lat niezmiennym uznaniem cieszą się schody granitowe oraz schody marmurowe. Są quasi symbolem początków i rozwoju cywilizacji. Tam gdzie powstawały fundamenty dzisiejszej Europy, czyli demokracja ateńska, prawo rzymskie i religia judeochrześcijańska, tam rodziła się architektura do której budowy używano wyłączne marmuru i granitu. Wejście do każdego ważnego miejsca rozpoczynało się schodami (czego wcześniej nigdy niestosowano), a bardzo często budynek był nimi wręcz otoczony – schodu tworzyły jakby mini podesty (np. grecki Akropol, rzymskie Koloseum itd.)

Masz pytanie? Zadzwoń lub napisz do nas >>

Granitowe schody są znacznie trwalsze od tych zbudowanych z marmuru. Granit jest niebywale odpornym na czynniki zewnętrzne surowcem, niepodatnym na zadrapania bądź odbarwienia. Oczywiście marmur również charakteryzuje się dużą, choć trochę mniejszą, odpornością. Wizualnie ładniejszy od granitu, wymaga jednak więcej uwagi i pielęgnacji, ponieważ na nieczyszczonym mogą pojawiać się z czasem nieznaczne plamy. Niemniej oba surowce są niemal całkowicie odporne na wilgoć, temperaturę i ciągła eksploatację, co powoduje, że schody marmurowe i schody granitowe są niebywale trwałe. Efekty wizualne tych surowców dają również niezapomniane wrażenia estetyczne, więc z tych powodów dynamicznie wypierają z rynku bardzo popularne w Polsce w latach 90’ schody drewniane. Decydując się na schody marmurowe lub schody granitowe mamy pewność, że przetrwają one długie lata, przeżyją nasze dzieci i wnuków oraz dadzą nam i naszym gościom cieszyć oczy wyjątkowym wystrojem ukochanego domu.

Schody marmurowe i schody granitowe są również trwałym elementem, używanym przez choreografów i projektantów wnętrz w świecie filmu i showbiznesu:

– Czy nie pragnęliśmy kiedyś, oglądając Scarlett O’Harę rzucającą się w ramiona mężczyzny granego przez Clarka Gable’a („Przeminęło z wiatrem”), że też chcielibyśmy, żeby wystrój naszego mieszkania robił takie wrażenie?

– Czy patrząc na władcze przemowy Tony’ego Montany („Człowiek z blizną”) nie marzyliśmy, żeby posiadać równie wspaniały dom z olbrzymimi marmurowymi schodami, usytuowanymi w centralnym punkcie budynku.

– Czy w naszej głowie nie snuły się myśli, oglądając gwiazdy przechadzające się po słynnych marmurowych schodach Kodak Theatre w czasie Ceremonii rozdania Oscarów, że też byłoby cudowanie móc codziennie stąpać po nich i czuć się równie wyjątkowo.

Dzięki rozwojowi architektury, ciągłemu udoskonalaniu technologii, a co za tym idzie spadkowi cen usług budowalnych i surowców, teraz mamy szansę zrealizować swoje pragnienia – możemy mieć wielkie, wspaniałe, zapierające dech w piersiach schody marmurowe u siebie w domu i to wcale nie ponosząc wysokich kosztów. Wykonanie schodów z naturalnego kamienia daje setki możliwość dobrania ich wyglądu, zaczynając na różnorodnej kolorystyce, przez kształt (m.in. wielkie i szerokie jak np. w Operze Narodowej albo węższe i zakręcane jak np. w basztach barokowych zamków), na strukturze skały kończąc. Wszystko to umożliwia całkowite dopasowanie schodów do istniejącego wnętrza i do naszych upodobań. Najczęściej wybiera się wyłącznie schody marmurowe albo schody granitowe, ale jest metoda łączenia tych dwóch surowców ze sobą, która ostatnimi czasy bardzo zyskała na popularności. Granit jest twardszy i trwalszy, więc wykorzystuje się go do wykonywania stopni. Natomiast miększy i lekko podatny na zarysowania marmur stosowany jest w takim przypadku jako element podstopni oraz jako cokoły wokół schodów.
Najlepsze efekty wizualne osiąga się poprzez powiązanie ze sobą granitu i marmuru, koniecznie kolorystycznie dywersyfikując stopnie i podstopnie. Wybór surowców o żywej i wyraźnej barwie mocno uwydatnia rezultaty. Oczywiście trzeba pamiętać nie tylko o efekcie estetycznym. Bezwzględnie należy pamiętać o zabezpieczeniu antypoślizgowym na brzegach stopni. Żaden budzący podziw widok domu i urocza stylistyka wnętrza, nie są nic warte, jeżeli nie zadbamy bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych.

Masz pytanie? Zadzwoń lub napisz do nas >>

Z kamienia naturalnego, jakiego najlepszym przedstawicielem jest marmur, możemy wykonać mnóstwo typów schodów. Poza najpopularniejszymi prostymi, znanymi z klatek schodowych, można wybrać m.in. doskonale prezentujące się schody zabiegowe, kręte, ażurowe, czy wiszące na podporach. Oczywiście koszt wykonania schodów z marmuru lub granitu jest wyższy niż tradycyjnych drewnianych schodów, jednak nie oznacza to, że ich wybór jest mniej intratny. Za schodami z marmuru i schodami z granitu przemawiają potężne argumenty: długoletnia żywotność i niskie wydatki związane z ich utrzymaniem. Ponieważ schodów nie buduje się w domu na 2 lub 3 dni, nietrudno zauważyć, że wybór schodów marmurowych i schodów granitowych jest tak naprawdę bardziej opłacalny, a wydanie trochę większej kwoty pieniędzy na początku, zwraca się w perspektywie czasu. Jeżeli przemawia jeszcze za schodami marmurowymi i schodami granitowymi wyjątkowa atmosfera wnętrza naszego domu i ciągłe wzbudzanie nimi zainteresowania wszystkich zaproszonych – nad wyborem nie trzeba długo zastanawiać się. Jest oczywisty jak to, że woda jest mokra.

Galeria schodów

Schody z konglomeratu

polski